رشد ۵۵ درصدی تجارت ایران و آمریکا/ واردات ۴.۷ میلیون دلاری آمریکا از ایران در ۳ ماه

رشد ۵۵ درصدی تجارت ایران و آمریکا/ واردات ۴.۷ میلیون دلاری آمریکا از ایران در ۳ ماه
۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ – ۱۲:۰۱ اخبار اقتصادی اخبار اقتصاد جهان
رشد 55 درصدی تجارت ایران و آمریکا/ واردات 4.7 میلیون دلاری آمریکا از ایران در 3 ماه
تجارت ایران و آمریکا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۵۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱۵ میلیون دلار رسید.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دفتر آمار آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد مبادلات تجاری ایران و آمریکا در سه ماه نخست سال 2022 میلادی به 15 میلیون دلار رسیده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 55 درصد افزایش داشته است.

در ماه های ژانویه تا مارس سال 2021 بالغ بر 9.7 میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در سه ماه نخست 2022 حجم صادرات آمریکا به ایران رشد 7 درصدی داشته است. در سه ماهه نخست سال 2021 بالغ بر 9.6 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 10.3 میلیون دلار افزایش یافته است.

افزایش 55 درصدی تجارت دو کشور در سه ماهه نخست 2022 تاحد زیادی ناشی از جهش واردات آمریکا از ایران در این دوره بوده است. واردات این کشور از ایران در سه ماهه نخست امسال رشد 4700 درصدی داشته و به 4.7 میلیون دلار رسیده است. آمریکا در سه ماهه نخست سال قبل تنها 0.1 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در سه ماهه 2022 رتبه 175 و در بین منابع تامین کالاهای وارداتی این کشور رتبه 161 را به خود اختصاص داده است.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *